Angajări

17.08.2023
Anunț de Angajare - Profesor de Limba Engleză la Colegiul de Ecologie

Colegiul de Ecologie își extinde echipa academică și caută un profesor de limba engleză entuziast și dedicat să se alăture comunității noastre educaționale. Dacă sunteți pasionat de predarea limbii engleze și doriți să contribuiți la dezvoltarea cunoștințelor și abilităților lingvistice ale viitorilor specialiști, vă încurajăm să aplicați pentru acest post.

Responsabilități:

  • Proiectarea, planificarea și livrarea de lecții interactive de limba engleză adaptate nivelului și nevoilor elevilor.
  • Dezvoltarea materialelor didactice, exercițiilor și resurselor pentru a sprijini procesul de învățare.
  • Evaluarea progresului elevilor și furnizarea de feedback constructiv pentru a îmbunătăți abilitățile lor lingvistice.
  • Promovarea comunicării în limba engleză în diverse contexte legate de ecologie și domeniile conexe.
  • Colaborarea cu colegii pentru a integra conținutul lingvistic în cadrul proiectelor interdisciplinare.

Cerințe:

  • Experiență: Experiența anterioară în predarea limbii engleze sau în domenii conexe este un avantaj, dar și candidații cu pasiune pentru predare și dorința de a se dezvolta în acest rol sunt încurajați să aplice.
  • Competențe lingvistice: Excelente abilități de comunicare orală și scrisă în limba engleză.
  • Diplomă: Licență sau masterat în limba engleză, lingvistică aplicată sau domenii înrudite.
  • Adaptabilitate: Capacitatea de a adapta metodele de predare la nevoile diverse ale elevilor.
  • Abilități de colaborare: Capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a contribui la proiecte educaționale interdisciplinare.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a contribui la formarea viitorilor specialiști în domeniul profesional.
  • Mediu de lucru stimulativ și sprijinitor, cu o echipă dedicată și pasionată.
  • Acces la resurse educaționale și dezvoltare profesională.
  • Pachet salarial competitiv, în funcție de experiență și calificări.

Dacă doriți să vă alăturați echipei noastre și să împărtășiți cunoștințele și pasiunea dumneavoastră pentru limba engleză cu elevii noștri, vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail colecologie@gmail.com până la data de 31.08.2023.

Vă mulțumim pentru interesul arătat și așteptăm cu nerăbdare să cunoaștem profesorul de limba engleză dedicat care se va alătura echipelor noastre academice la Colegiul de Ecologie.

Telefon:
(+373)-022 55-52-61
(+373)-022 52-36-93